please wait...

Materiały instalacyjne

 

scroll upscroll down

Nasza firma współpracuje z wieloma dystrybutorami materiałów wentylacyjnych. Instalacje są wykonywane przy użyciu rur sztywnych, które są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju bodźce i będą służyć przez długie lata.

 

Kanały i kształtki okrągłe

Kształtki wentylacyjne wykonywane są zgodnie z normami PN-B-03434, PN-EN 12237, z blach stalowych ocynkowanych w klasie Z 275 (PN-89/H-92125), lub innych blach kwasoodpornych lub nierdzewnych. Blachy łączone są na zamki blacharskie oraz nakładkę ze zgrzewaniem, natomiast technologiczne ubytki powłoki ochronnej zabezpieczane są trwałymi środkami antykorozyjnymi. Kształtki standardowo montuje się na wsuwkę. Mogą jednak być one również zakończone pierścieniami stalowymi ocynkowanymi z otworami montażowymi.

Kanały i kształtki okrągłe

 

Kanały i kształtki kwadratowe

Przewody wentylacyjne proste wykonywane są zgodnie z normą PN-B-03434,PN-B-76001, PN-EN 1505, z blach stalowych ocynkowanych w klasie Z 275 (PN-89/H-92125), lub innych materiałów, np. blach kwasoodpornych lub nierdzewnych. Przewody zakończone są ramkami montażowymi, które wykonane są z profili giętych z blachy o szerokości 20mm, 30mm, 40mm (wielkość uzależniona jest od wymiaru dłuższego boku kanału i od klasy szczelności). Płaszcz przewodów wzmacniany jest poprzez poprzeczne falowanie blachy oraz usztywnieniami rurkowymi z łącznikiem krzyżowym. Blachy łączone są na zakładkę (zamek typu Pitsburg), technologiczne ubytki powłoki ochronnej zabezpieczane są natomiast trwałymi środkami antykorozyjnymi.

Kanały i kształtki kwadratowe

Kanały wentylacyjne OMEGA

Dostępny w ofercie firmy Dospel system kanałów wentylacyjnych Omega składa się z siedmiu rodzajów kształtek o przekroju 1/4 walca. Do dyspozycji są różnej długości kanały proste przelotowe, trójniki, narożniki oraz nawiewniki, z których można zbudować kompletny kanał powietrzny, do którego podłączymy każde urządzenie. Właściwy dobór i konfiguracja elementów daje w rezultacie system umożliwiający stworzenie instalacji, która odpowiada indywidualnym potrzebom obiektu. Regulacja nawiewu odbywa się poprzez usuwanie części powierzchni nawietrznika – w jego strukturze znajdują się fabrycznie zaślepione otwory, które należy udrożnić stosownie do wymagań.

Poszczególne elementy systemu można łatwo połączyć i zamocować w pomieszczeniu, przy użyciu kleju montażowego do styropianu. Każdą część podstawową należy połączyć z odpowiadającą jej maskownicą. Skompletowana instalacja ma estetyczny i niezwracający uwagi kształt. Wygląd tak wykonanej konstrukcji można modyfikować, nakładając typowe materiały wykończeniowe jak tynki i farby, zgodnie z wyglądem wnętrza. Dodatkowe możliwości wykorzystania systemu to opcja poprowadzenia nim przewodów elektrycznych, a także podwieszania oświetlenia lub głośników.

 

Kanały wentylacyjne OMEGA