Strona główna » Instalacje sanitarne » Grzewcze i chłodnicze

Instalacje sanitarne grzewcze i chłodnicze

Przy wykonywaniu instalacji grzewczych i chłodniczych warto dokładnie zaplanować i dostosować rozwiązania do specyfikacji budynku oraz do oczekiwań jego przyszłych użytkowników. Obecnie zarówno w budynkach mniejszych jak i wielkokubaturowych powszechnym rozwiązaniem są instalacje pompowe, w których główną rolę odgrywa pompa obiegowa.

Instalacje podłogowe i ścienne

Dużym zainteresowaniem cieszą się również instalacje podłogowe oraz ścienne, które mogą mieć zastosowanie zarówno grzewcze jak i chłodnicze. Są to rozwiązania bardzo często stosowane np. w halach produkcyjnych. Dużą zaletą takich instalacji jest szybkie nagrzewanie się bądź ochładzanie pomieszczeń co znacznie poprawia komfort użytkowania. Możliwe jest również wykorzystanie energii słonecznej, co sprawia, że rozwiązanie to jest ekologiczne i znacznie tańsze w eksploatacji.

W przypadku instalacji chłodniczych dużą rolę odgrywa czynnik chłodzący. Czynnikiem tym może być woda lodowa lub freon. Instalacja z wodą lodową jest droższa w montażu, ale tańsza w eksploatacji. Ma ona zastosowanie np. w przemyśle spożywczym. Zaletą instalacji freonowej jest jej prostota i łatwość montażu. Nie wymaga ona również dodatkowej armatury pomocniczej, a co za tym idzie jej cena jest niższa.

Wykonanie instalacji

Nasza firma oferuje fachowe i profesjonalne wykonanie instalacji grzewczych i chłodniczych w obiektach takich jak m. in. markety, chłodnie, mroźnie, zakłady przemysłowe, budynki biurowe, a także w mniejszych obiektach mieszkalnych. Wykonujemy montaż rurociągów, izolacji, pompowni oraz niezbędnej automatyki. Naszą ofertę dostosujemy do indywidualnych wymagań i oczekiwań klientów. Posiadamy umiejętności w zakresie wykonywania instalacji zarówno w starszych jak i bardziej nowoczesnych technologiach.

Proponujemy Państwu rozwiązania z zastosowaniem produktów uznanych na rynku marek takich jak m. in. Purmo, Instal-Projekt, Wilo, Imi, Pipelife.

Partnerzy