Strona główna » Instalacje sanitarne

Instalacje sanitarne

Instalacje sanitarne są to przewody prowadzone zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, które dostarczają do obiektu wodę, gaz i prąd. Pozwalają również na odprowadzenie wody zużytej.

Instalacje sanitarne można podzielić m. in. na:

  • instalacje wodno – kanalizacyjne,
  • grzewcze,
  • chłodnicze
  • oraz gazowe.

W zależności od rodzaju instalacji do jej wykonania stosuje się materiały takie jak stal, miedź, czy też rury z tworzywa sztucznego.

Każda z ww. instalacji sanitarnych ze względu na swoją specyfikę wymaga indywidualnego podejścia i fachowej wiedzy.

Instalacje sanitarne - kotłownie

Głównym elementem kotłowni jest kocioł grzewczy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kotłów. Do najpopularniejszych z nich należą kotły gazowe, kondensacyjne, olejowe, czy też elektryczne.

Wymagania stawiane kotłowniom różnią się w zależności od rodzaju paliwa spalanego przez kocioł. Różnić będzie się również lokalizacja kotłowni, chociaż zwykle znajduje się ona w pomieszczeniu technicznym. Wyróżnia się kotłownie lokalne, które zasilają jeden budynek, oraz kotłownie zasilające kilka obiektów.

Oferujemy Państwu kompleksowe wykonawstwo kotłowni zarówno w mniejszych jak i większych obiektach. Proponujemy Państwu najnowsze rozwiązania technologiczne z zastosowaniem wysokiej jakości produktów od producentów takich jak m. in. Viessmann.

Instalacje sanitarne - węzły cieplne

Profesjonalna instalacja

Węzły cieplne wykonywane są w celu przyłączenia instalacji wewnętrznych do zewnętrznej sieci ciepłowniczej. Rozdzielają one ciepło dostarczane do budynku na poszczególne gałęzie odbiorcze. Zapewniają one również kontrolę nad parametrami instalacji wewnętrznej takimi jak np. temperatura i ciśnienie.

Montaż zarówno dla małych i dużych obiektów

Nasza firma oferuje wykonanie oraz montaż węzłów cieplnych zarówno dla mniejszych budynków mieszkalnych jak i dużych obiektów przemysłowych. Posiadamy doświadczenie w montażu węzłów kompaktowych oraz niestandardowych od renomowanych producentów takich jak m. in. Infracorr.

Partnerzy